Tıp Fakültesi: Hacettepe Tıp Fakültesi (1994-2001)
Uzmanlık eğitimi: İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi (2002-2008)

2015 yılında Doçent unvanını almaya hak kazandı.

01 Şubat 2021 tarihinde Profesör kadrosuna yükseltilerek atandı.

Yurtdışı eğitim: 2014 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin New York Eyaletinde Hospital for Special Surgery Hastanesi’inde diz ve kalça cerrahisinin en önemli isimleri arasında sayılan Prof. Dr. Chitranjan S. Ranawat, Amar ve Anil Ranawat ile diz ve kalça protezleri, artroskopi ve robotik cerrahi ameliyatlarına katıldı.

2015-2016 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nini, Philadelphia şehrinde Rothman Enstitüsün’de ‘’Adult Joint Recontruction and Research Fellowship’’ programına kabul edildi. Bir yıl süre ile dünyanın saygın ve deneyimli cerrahlarından olan Prof. Dr. Javad Parvizi, ve Dr. Richard Rothman’la Dr. William Hozack’la birlikte primer ve revizyon diz ve kalça protezleri ve kalça eklemi koruyucu ameliyatlara katıldı ve bu konularda bilimsel çalışmalarda bulundu.

Mesleki üyelikler: TOTBİD, International Sociaety of Orthopaedic and Traumotology (SICOT), European Federation of National Associations of Orthopaedics and Traumotology (EFORT), ve Europan Hip Sociaety (EHS).

Diz Kalça Artroplasti Derneği yönetim kurulu üyesi ve International Consensus on Periprosthetic Joint Infection (ICM) grubunun Türkiye Delegesi olarak görev yapmaktadır.

Çalışma ve ilgi alanları: Erişkin rekonstrüktif cerrahi (diz, kalça omuz, ayak bileği protezleri, düzeltici ameliyatlar), artroskopi (diz ve omuz ameliyatları) eklem koruyucu cerrahi (femoroasetabuler impingement – kalça sıkışma hastalığı) ve ortopedik travmalardır.

Bilimsel Dergi Hakemlikleri :
Journal of Orthopaedic Surgery and Research
Acta Orthopaedica et Traumatologica Turcica
Open Orthopaedic Journal
Turkish Medical Science
Journal of Infection and Public Health

Bilimsel çalışmalar: 50’den fazla makalesi yayınlanmıştır. Lütfen detaylar için PUBMED’e bakınız. Editörlüğünü yaptığı bir kitabı mevcuttur.
5 kitapta bölüm yazarlığı yapmıştır. Çok sayıda ulusal ve uluslararası toplantı ve kurslarda eğitici olarak eğitim vermiştir.

Ödüller: 2016 yılında American Academy of Orthopaedic Surgeon kongresinde diz protezi revizyonları konusunda en iyi bildiri ödülü.

Halen İstanbul Medipol Üniversitesi Özel İstanbul Medipol Hastanesinde çalışmaktadır.